Podłogi Świata

  • 1
  • 2

Podłoga 3-warstwowa

Podłogi trójwarstwowe, panel naturalne, podłoga drewniana na klik, podłoga drewniana na pływająco

Podłoga trójwarstwowa
Podłoga trójwarstwowa
Podłoga trójwarstwowa

 

Podłogi trójwarstwowe, których warstwa wierzchnia jest wykonana ze szlachetnego drewna, występują we wzorach jako trzy, dwu i jedno lamelowych. Tak jak w przypadku podłóg gotowych warstwa wierzchnia jest zabezpieczona trwałą i elastyczną powłoka lakierniczą lub olejowoskową. W naszej ofercie, w zależności od producenta znajdują się produkty o następujących wymiarach: grubości 13-14 mm, szerokości 150, 162, 180 i 200 mm, oraz długości 1182, 1800, 2190, 2390 mm.

Schemat deski trójwarstwowej

Gotowe podłogi trójwarstwowe na tak zwany klik, można montować na dwa sposoby: na „pływająco” lub poprzez przyklejenie na stałe do podłoża. Z racji zastosowania trzech warstw różnego rodzaju drewna; podkładowej z drewna iglastego, wierzchniej z drewna szlachetnego i spodniej z drewna iglastego negatywne efekty związane z jego pracą drewna są wzajemnie absorbowane przez warstwy. Po latach użytkowania, można taką podłogę poddać renowacji (po przyklejeniu do podłoża) poprzez szlifowanie i na przykład powtórne lakierowanie lub olejowoskowanie.


W naszej ofercie znajduą się produkty: PANMAR, ter HURNE (Salon Podłogi Świata jest wyłącznym dystrybutorem produktów tej firmy w Lublinie)

Panmar
ter HURNE


Podłoga 3-warstwowa

Podłoga trójwarstwowa
Podłoga trójwarstwowa
Podłoga trójwarstwowa

Podłoga trójwarstwowa
Podłoga trójwarstwowa
Podłoga trójwarstwowa

 

Ciekawostka 1.

Podłogi gotowe trójwarstwowe nazywane są także panelami naturalnymi.

Ciekawostka 2.

W naszej ofercie znajdują się deski trójwarstwowe z następującymi warstwami wierzchnimi: dąb, jesion, klon, modrzew, buk, doussie, bambus, wiśnia amerykańska, orzech.

Ciekawostka 3.

Warstwa wierzchnia litej deski w desce trójwarstwowej ma grubość od 3,5-4 mm. Może też występować w formie mozaiki.