Regeneracja drewna przy użyciu oleju regeneracyjnego - Zrób to sam!

Regeneracja podłogi jest bardzo ważną czynnością przy wieloletnim użytkowaniu drewna. Z jednej strony zabezpiecza nasze podłoże ale przede wszystkim wydobywa z niego piękno, głębie i podkreśla naturalny wygląd. 

Zaleca się, aby olejować podłogę co najmniej raz w roku. Warto trzymać się tych wytycznych bo jeżeli przeczekamy kilka lat to drewno może być mocno zniszczone i nasze działania nie przyniosą pożądanego efektu. Po za tym po kilku latach czyszczenie posadzki przed olejowaniem jest dosyć ciężkie i z reguły wymaga specjalnych maszyn. 

Na szczęście sama czynność olejowania nie jest trudna i każdy z nas może to zrobić we własnym zakresie. Należy jednak pamiętać o dobrej jakości olejach. Czołowymi producentami są m.in. Blanchon i Saicos. 

 

Krok 1 - Zacznij od odkurzenia i wyczyszczenia podłogi

Woda + płyn do mycia + płaski mop 

Do mycia możesz użyć mydła do mycia powierzchni olejowanych( w przypadku niewielkich zabrudzeń) np. Blanchon. Jeżeli brud nie puści to należy zastosować mocniejszy środek np. Blanchon Powerful Cleaner lub Saicos Magic Cleaner. Po myciu mydłem podłogę należy przemyć jeszcze raz czystą wodą. 

W przypadku gdy podłoga nie była dotykana wiele lat na pewno trzeba skorzystać ze specjalnej maszyny do czyszczenia.

Warto tu zaznaczyć, że stosując odpowiednie środki do codziennego mycia nie niszczymy pierwotnej powłoki oleju a to przekłada się na jej późniejsze zużycie!

 

Krok 2 - Poczekaj aż podłoga przeschnie

Przed nałożeniem oleju musimy poczekać minimum godzinę, aż drewno przeschnie. W przeciwnym razie nakładany olej nie wchłonie się odpowiednio. 

Krok 3. - Zacznij nakładać olej

Mop z mikrofibrą lub rozpylacz

Zacznij od dobrania odpowiedniego oleju regeneracyjnego. Aby ponownie nadać połysk i odświeżyć drewno bardzo polecamy produkt Blanchon Universal Maintenance Oil lub Saicos WaxCare. W przypadku tych produktów wystarczy rozcierać olej przy użyciu mopa po wcześniejszym rozpyleniu. Ważne, żeby rozprowadzić preparat równo na całej powierzchni. 

Poczekaj aż olej przeschnie. W zależności od zaleceń producenta  od 30 min do 1 h. 

 

Powtarzając tą czynność raz w roku możemy być spokojni o wygląd i trwałość naszej posadzki. W połączeniu z dobrej jakości środkami do mycia codziennego otrzymamy bardzo dobrze zabezpieczone i wyglądające podłoże. 

Po wszystkie produkty do pielęgnacji zapraszamy do naszego sklepu przy ul. Rusałka 6 w Lublinie.

 

 

 

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.